درباره ما

انجمن پیلاتس

 

بدون تردید ورزش، یکی از مسائل و موضوعات با اهمیت هر جامعه بشمار می آید و تعداد بیشماری از افراد، به انواع ورزش علاقمند هستند و بخشی از وقت خود را بدان اختصاص می دهند.

دین مبین اسلام هم به ورزش هم ورزشکار به دیده احترام می نگرد زیرا ورزش می تواند آدمی را در رسیدن به کمال انسانی یاری رساند واسلام هم هر عملی را که به آدمی در رسیدن به کمال کمک میکند،ارج می نهد وآن را مطلوب می داند.

توجه به ورزش پیلاتس و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه بدلیل آثار سودمندی است که از این ورزش بدست میاید و این امر با حمایتهای بی دریغ جناب آقای دکتر  علی مجدآرا ریاست فدراسیون ورزشهای همگانی  به بار نشست.

 

ورزش پیلاتس بر جنبه های گوناگون فرد اثر میگذارد. حرکات به روز و نوین این ورزش از یک سو قدرت و توانایی جسمانی ورزشکار را افزایش میدهد و از سوی دیگر باعث سلامت بدن انسان میشود.نعمتی که به تعبیر امام علی(ع) از زیادی مال بهتر است.

با انجام تمرینات نوین پیلاتس،ورزشکار از روحی با نشاط برخوردار میشود و روح بانشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی میسازد.

طی این چند سال که مسئولیت عظیم و پرافتخار این ورزش محبوب به اینجانب سپرده شده است. سعی کرده ام که زیرنظر فدراسیون ورزشهای همگانی در جهت رشد و پیشرفت این ورزش محبوب قدم بردارم،و با سرلوحه قرار دادن این پیام مقام معظم رهبری در خصوص شعار امسال که سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری نمودند، مانیز برخود واجب کردیم که تلاش و کوشش بیشتری در جهت پیشرفت و اشتغال  زایی مربیان جدید و تحت پوشش فدراسیون انجام بدهیم.

 

 

برخود می بالم که با همت و فعالیتهای هزاران ورزشکار خانم و آقا در سرتاسر کشور به فعالیتهای موفق این ورزش چه در زمینۀ کارگاه سطح و چه در زمینۀ مربیگری به کارهای نو و ابتکارهای نو، به موفقیتهایی دست یابیم.

همۀ ما مسئولیم، هم پیش خدای متعال و هم پیش همۀ ورزش دوستان و بایستی پاسخگو باشیم. لذا با فراهم کردن بسترهایی در زمینۀ جذب استعدادها و نخبه های ورزشی،در جهت بروزرسانی و آسیایی شدن و حال نیز در صحنه های بین الملل حرفهایی در این زمینه داریم.

طی سالی که گذشت و قطعا سختی ها و مشکلاتی داشتیم ولی با همت و اراده قوی و با توکل بخدا توانستیم دوره ها و کارگاههایی در سطح کشور برگزار نموده و در سالی که بنام اقدام و عمل نامگذاری شده بود حدود700 مربی جدید پرورش و تعلیم بدهیم وثابت کنیم که ما میتوانیم...

 

انجمن پیلاتس فدراسیون ورزشهای همگانی جمهوری اسلامی ایران از تمامی صاحب نظران ، مدرسین ، مربیان و کارشناسان تربیت بدنی دعوت به همکاری می نماید تا در این انجمن فعال ما را یاری کنند .

پیلاتس رشته است برای تمامی مردم و پیلاتس همگانی مدیریت همگانی میطلبد .